Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-7

Football Manager 2015 Yabancı Sınırlaması KaldırmaFootball Manager 2015 Yabancı Sınırlaması Kaldırma

Türk futbolunun korkulu rüyası yabancı sınırı oyunlarda da peşimizi bırakmıyor. Dünyanın en kapsamlı ve gelişmiş menajerlik oyunu olarak kabul edilen Football Manager serisinde de bu sınırlama ile karşı karşıyayız. Football Manager 2015’deki yabancı sınırlaması bu sene 5+3+1 olarak düzenlenmiş. Yani gerçekteki gibi.

Ama bazı kullanıcılar bu yabancı sınırlaması yüzünden takım kurmakta zorlanıyor. Türk takımlarının transfer bütçelerinin miktarı kaliteli Türk oyuncuları transfer etmek için yetersiz kalıyor. Bu nedenle de oyundan alınan zevk ve haz düşüyor. Şimdi sizlere Football Manager 2015 yabancı sınırı kaldırma işleminin nasıl gerçekleştiğini anlatacağım.

Ben hazıra konmak istiyorum, bana direk ayarları dosyayı ver derseniz sadece aşağıdaki dosyayı indirip, belgelerime atmanız yeterli olacaktır.

Yabancı Sınırı Kaldırma.rar dosyasını indirdin. İçindeki dosyayı şu dizinin içine atın:

C:\Users\Asus-PC\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2015\editor data

Öncelikle Football Manager 2015 editörünü indirip, kurmamız gerekiyor. Football Manager 2015 Editör İndir yazısını ziyaret ederek editör programını indirmeniz gerekiyor.

Football Manager 2015 14+14 Yabancı Kuralı

Yeni yabancı kuralı olan 14+14 veritabanı dosyasını indirebilirsiniz. Bu yamayı geliştiren fmturkiye.net ekibine teşekkürü bir borç biliriz 🙂

Football Manager 2015 Yeni Yabancı Kuralı İndir

Football Manager 2015 Yabancı Sınırlaması Nasıl Kaldırılır? (FM 2015 Editör)

 • FM 2015 Editör programını açtıktan sonra sol menüde ülkeler sekmesine tıklayın.
 • Arama menüsüne Türkiye yazıp, “Enter” tuşuna basın. Çıkan Türkiye yazısına çift tıklayın.
 • Sol menüde bulunan “Yabancı Olarak İşlem Görmeyecek Olan Ülkeler” sekmesine tıklayın.
 • Sağ altta ekle isimli bir buton tıklayın.
 • En solda bulunan ok işaretine tıklayın. (Kıta sekmesinin hemen sağındaki ok işaretine)
 • Açılan menüden ara sekmesine tıklayın.
 • Filtreye ve ardından Filtreyi temizle sekmesine tıklayın.
 • Listelenen kıtalardan herhangi birine çift tıklayın.
 • Başlangıç tarihini 1 Temmuz 2014 olarak ayarlayın ve en altta bulunan ekle butonuna tıklayın.
 • Diğer kıtaları da aynı şekilde ekleyerek yabancı sınırlamasını tamamen kaldırabilirsiniz.
 • Son olarak sol üstte bulunan dosya menüsünden “Editör Verisini Farklı Kaydet” sekmesine tıklayın.
 • Herhangi bir isim vererek kaydet butonuna basın.

İşlemler uzun ve karışık gibi gelebilir. Resimli ve videolu anlatıma bakarak daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Değişikliklerin aktif olması için yeni bir kariyer açmanız gerekiyor. Yeni kariyere başlarken kaydettiğiniz data dosyasını eklemeniz gerekiyor.

Resimli AnlatımFootball-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-1Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-2 Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-3 Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-4 Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-5 Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-6

Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-7 Football-Manager-2015-Yabancı-Sınırı-Kaldırma-8

Videolu Anlatım


Football Manager 2015 Yabancı Sınırlaması Kaldırma

Oyunwizard

Oyunlarda aldığınız hataları çözmek için görev başındayız. Hem sizlere yardımcı oluyoruz hemde oyunları daha zevkli bir hale getirecek eklentiler sunuyoruz. Oyunlarda yapmak istediğiniz ama yapamadığınız durumlar hakkında rehberler hazırlıyoruz.
62 yorum “Football Manager 2015 Yabancı Sınırlaması Kaldırma

  1. Zaten ayarlanmış dosya var. O dosyayı indirip “Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2015\editor data” içine atın. Yeni kariyer açın ve editör dosyasını ekleyin. Son 2 resimde anlatılıyor.

  1. Maalesef, kayıtlı oyunlarda aktif olmaz. Yeni kariyer başlatmak gerekiyor.

  1. Güzel bir düşünce. Müsait olduğumda yaparım. Yabancı kuralının nasıl ayarlandığı tam olarak hatırlamıyorum. Bu güzel düşünceniz için sizi tebrik ediyorum 🙂

 1. Öncelikle anlatım ve emeğin için çok teşekkür ederim. Onun haricinde Salih adlı arkadaşa ben de katılıyorum. Yeni kuralı anlatmış olduklarınla uygulamaya çalışıyorum ancak kadro kayıt kurallarının ya da altyapı oyuncularının belirlendiği yerleri bir türlü bulamadım. Umarım çok kısa sürede hatırlayabilirsin. 🙂 Tekrardan teşekkürler..

  1. Yeni kural oluşturmak için ligi baştan oluşturmak gerekiyormuş. Şuan zamanım biraz kısıtlı. Uygun bir zamanımda yapmaya çalışırım ama söz vermeyeyim 🙂 Ama muhakkak yapacak birileri çıkacaktır.

 2. buldum ve sonrasında yaptım ben bro. tekrardan lig oluşturmadım. paylaşmış olduğun dataların birinden yola çıktım. fikstür kurallarını tekrardan revize ederek sonuca ulaştım. dilersen seninle de paylaşabilirim.

  1. kardeş ptt ligindede 14 yabancı oluyo düzeltirseniz sevinirim

  2. alt liglerle alakalı herhangi bir açıklama henüz yapılmamış olmasından dolayı aynı kural tüm alt liglere süper kupaya ve türkiye kupasına yansıtılmıştır.

  1. Oluşturduğunuz veritabanını herhangi bir upload sitesine yükleyerek link atabilirsiniz.

 3. 21.30’dan beri sürekli sayfa yeniliyorum link paylaşacaksınız diye, sabırsızlanıyorum 🙂

  1. Bende arkadaşı bekliyorum, linki gönderdiği zaman eklenecektir 🙂

 4. kuralları birebir süper lig ve alt liglerde uygulamaya çalıştım. alt liglerde maç kadrolarını 30 altyapı oyuncu zorunluluğunu 4 yaptım. ülke futbolu tamamen dibi boylamasın. :p ayrıca extradan ilk 18 içerisinde en az 1 altyapı oyuncu bulundurma zorunluluğu koydum ve ilk 18de olması gereken 1 yerli kaleci kuralı editörde bulunmadığından yabancı kaleci durumunu 28 kişilik kadro içerisinde max. 1 yaptım bu şekilde kurala biraz daha uygun olmuş olur. herkeslere güzel şampiyonluklar.. 🙂
  http://www.upload.gen.tr/indir.php/www/Tg43r/Ocak2015_Yabanci_Siniri_Yeni_Kurali_14+14.zip.html

  1. Link yüklenmedi sanırım. Yüklendiği anda sunucumuza çekilecektir. Bu emekleriniz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda konu açıp, insanlara paylaşacağım. Tabi ki sizi unutmakta olmaz 🙂

  2. Bu dediklerini nasıl yapabildin ben sadece tamamen kaldırabiliyorum yabancı sınırını.. ama istediğim tamamen kaldırmak yerine bir kaç kişilik daha genişletmek o naıl oluyo

  1. güzel kardeşim yüklediğin dosyayı indirdim peki sonrasında ne yapacağım. kayıtlı oyunuma uygulamak istiyorum lütfen yardımcı olur musun? 🙂

 5. rica ederim 🙂
  böyle bir imkanı bulduğum için ben teşekkür ederim..
  umarım beğenir ve keyifle oynayabilirsiniz..

  1. Biraz göz attım, çok başarı bir çalışma olmuş. Ne kadar teşekkür etsek azdır 🙂

 6. Program açılıyor ama hiçbir dosyayı bulmuyor, 0 gözüküyor herşey. Nasıl çözebilirim?

  1. Filtreyi temizlemeniz gerekiyor. Videoyu izlemenizi öneririm.

 7. Ben editörü kurdum herşeyi yaptım ama yabancı sınırını kaldırmak değil de 14+14 sistemini uygulamak istiyorum nasıl yapabilirim ?

 8. hocam bu işlemi hazır kayıtlı oyun üzerine nasıl ekliyecez …..illa yeni oyunmu açacagız bilgi verirseniz seviniriim…

  1. Benimki orijinal olmadığı için bilmiyorum. Hiç oyun içi editör kullanmadım. Ama biraz baktım, sanırım o ayar oyun içi editörle yapılmıyor. Yeni kariyer açmak en mantıklısı.

 9. Arkadaşlar ben bu yamayı kurdum. Yapanların ellerine sağlık.
  Yalnız dikkatimi çeken birşey var. Oyunda aynı ligde eşit puana sahip takımlar averaja göre sıralanmıyor. Bunun nedeni nedir? Bunu düzeltme şansınız var mı?
  Tekrar teşekkürler.

 10. Sevgili admin, ben zaten verdiğin linkteki yamadan bahsediyorum.
  Sıralama sanırım averaja göre yapılıyor. Ama averajı az olan üstte, çok olan altta yer alıyor !!!

  1. Yamanın yapımcısı ben değilim. Sanırım ikili averaja göre sıralıyor.

  1. Classic modu hiç denememiştim. Biraz önce baktım. Sanırım veritabanı seçilemiyor. Bu yüzdende bu kuralı Classic moda entegre etme şansımız yok.

 11. yamayı başarılı bir şekilde yükledim oynuyorum ancak, yamadan önce olmayan sakatlık sorunlarına sebep oldu her maçta en az 2 kişi sakatlanıyor. Not: antrenman seviyesini ve programı asistan menajer ayarlıyor. Bilginiz var mı bilmiyorum ama araştrıp düzeltirseniz sevinirim.

 12. ya ben şuan trabzonspordayım müthiş işler başardım ama yabancı kuralından bıktım artık , yeni kariyer açmadan şuanki kariyerime etki ettiremezmiyim yabancı kuralını kaldırma işlemini , yeni kariyer şart mı

 13. lisans düzeltme yamasıyla çakışır mı bu acaba? lisans yamasında da editör bilgileri var ya ondan merak ettim.yani kısaca hem lisans yamasını hem de yabancı kuralını aynı anda oyuna uygulayabiliyormuyum?

 14. Merhaba ,

  Dosyayı indirip ilgile yere ekledim . Oyun başlangıcında da görünüyor fakat versiyon1.0.0 olduğu içinmidir bilmem kural düzelmiyor. Nereyi kontrol etmeliyim ?

 15. Öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Filtreyi temizle dedikten sonra 0 kayıt bulundu diyor yardımcı olur musun? Ne yapmalıyım?

 16. Hocam “yabanci olarak işlem görmeyecek ülkeler” den sonra “ekle” ve sonra “filtreyi temizle” yapiyorum fakat hiçbir kıta ismi görünmüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir